Na stránkách jsou používány soubory cookies. Pokračováním v procházení webu souhlasíte s jejich používáním.

Turbodmychadlo Garrett

Značka Garrett má v automobilovém průmyslu a v odvětí vývoje přeplňování motorů dlouhodobou historii. Garrett je zárukou kvality a dlouhé životnosti. Firma Garrett byla založena Cliffem Garrettem v roce 1936 v Los Angeles. V začátcích podnikání společnost zaměstnávala pár zaměstnanců a vyráběla ročně jen několik desítek turbodmychadel. S vývojem přeplňování a turbodmychadel, které se z leteckého průmyslu přesunuly do automobilů, se rozjel i byznys společnosti Garrett. V současné době společnost Garrett vyrábí několik desítek tisíc turbodmychadel ročně a zaměstnává přes 6 000 zaměstnanců.

Přeplňování automobilů je v dnešní době již standardem a turbodmychadla Garrett tak najdete ve vozech Audi, BMW, DaimlerChrysler, Fiat, Ford, Peugeot, Renault nebo Volkswagen. Společnost se zabývá neustálým vývojem a snaží se tak udržet postavení jedničky na tomto trhu. V nabídce turbodmychadel Garrett jsou průmyslové konstrukce, ale také vysoce výkonná turba s kuličkovými ložisky pro závodní automobily. Dlouholeté zkušenosti a technické poznatky z vývoje jsou znatelné na všech typech turbodmychadel Garrett. Turbodmychadla Garret se vyrábějí téměř pro každý turbodieselový motor. V nabídce naleznete turba určená pro motory s výkonem okolo 100 kW, ale i pro nejsilnější závodní agregáty s výkonem klidně i 1 000 kW. Turbodmychadla s označením Medium Frame GT30 až GT45 jsou pro motory od 100 kW do 480 kW, turba s názvem Large Frame GT47 až GT70 pak pro výkony od 400 kW až po 1 000 kW. Pro druhý typ turbodmychadel se používá technologie nevrtaného kompresorového kola, která prodlužuje životnost turba v extrémně náročných závodních podmínkách, kde působí velmi vysoké tlaky.

S ohledem na ekologii a hodnotu emisí vyvinula společnost Garrett technologii s proměnnou geometrií lopatek VNT a AVNT (Advanced Variable Nozzle Turbine). Tento typ turbodmychadel zvyšuje efektivitu využití paliva díky elektrohydraulickému ovládání lopatek turba, ale zároveň redukuje emise a myslí tak na ochranu životního prostředí. Turbodmychadla společnosti Garrett jsou využívány celosvětově známými automobilkami a závodními týmy na světových soutěžích jako jsou World Rallye nebo 24 hodin Le Mans. Dlouhodobá historie a celosvětové využití je zárukou správné volby.