Na stránkách jsou používány soubory cookies. Pokračováním v procházení webu souhlasíte s jejich používáním.

Repase turbodmychadel

Nemá Váš motor výkon nebo nejede vůbec? Máte pocit, že turbo nepracuje tak, jak by mělo? Pak je nejvyšší čas provést repase turbodmychadla. Příčin problémů s turbodmychadly může být několik, proto je nejlepší svěřit svůj vůz do odborné péče.

Co je nejčastější příčinou poruch turbodmychadel? Někteří odborníci tvrdí, že jednou z možných problémů jsou nízké mazací vlastnosti v kombinaci s vysokými abrazivními vlastnostmi používaných olejů. Druhá nejčastější teorie poškození turba je nedodržení technologického postupu při výměně filtrační vložky vzduchového filtru. Při této výměně nedojde k důkladnému vyčištění tělesa samotného filtru a proudící vzduch při opětovném nastartování a spuštění chodu motoru unáší ponechané nečistoty na oběžné kolo vzduchové větve turbodmychadla. Vzhledem k tomu, že turbodmychadlo pracuje v rozmezí 10 000 až 150 000 otáček za minutu, mohou tyto nečistoty poškodit nejen lopatky uvnitř turbodmychadla, ale nenávratně také celé turbo.

Při výměně či repase turbodmychadla spoléhejte jen na oborníky, kteří vědí, jak správně repase turba provést vč. vyčištění tlakové větve za turbodmychadlem a výměny oleje z mezichladiče stlačeného vzduchu. Při zvýšení tlaku by totiž mohlo dojít k uvolnění nečistot či úlomků materiálu a jejich průchodem spalovacím prostorem a výfukovou turbínou. Takové poničení turbodmychadla je nenávratné a majitel vozu musí koupit nové či repasované turbo. Naše společnost poskytuje odborné opravy a repase turbodmychadel jakékoliv značky. Nabízíme velký výběr nových i repasovaných turbodmychadel, které opravujeme ve vysoké kvalitě a vždy jen s použitím kvalitních a originálních dílů. S repasovaným turbem od nás máte jistotu, že repasované turbo Vám vydrží další desítky tisíc kilometrů. Stačí dodržovat jen několik základních pravidel jízdního stylu vozů s turbodmychadly.